Under the milkwood is een theaterstuk van Dylan Thomas. Richard Burton heeft het stuk op de BBC-radio vertolkt. VW heeft een fragment gebruikt voor een tv-spotje. Mooie manier van reclame maken: combineer poëzie met reclame.
seksistische manieren van reclame maken vindt u hier.
Handleiding Het is Sinterklaasweer. Tijd om je schoen te zetten. Maar hoe doe je dat? Hoe trek je digitaal lootjes?Hoe maak je vervolgens een surprise? En een gedicht? Hier is een generator die je kunt downloaden. Zelf doen? Dan is hier het rijmwoordenboek. Hoe bak je pepernoten? Voor protestantse lezers: hoe maak je een mijter? En de baard? Hoe schmink je Piet zwart? En wie is sinterklaas eigenlijk? Afijn, het belangrijkste is niet stout te zijn maar braaf. Dat is lastig: hoe stout bent u eigenlijk? (NSFW, maar u bepaalt zelf uw stoutheid)
Rosa Spier @ 00:48 | link |
27.11.07
Google
Nee, dit is geen reclame of anti-reclame voor Google. Wat heb je immers nog aan reclame nodig als je eigennaam een werkwoord is geworden. Dat heeft Yahoo toch verkeerd gedaan. Je kan toch niet zo lekker Yahoo-en als Googlen.
In een vakblad voor reclamemakers staat een rubriek Tam Tam. Daarin wordt aan een reclameman/-vrouw een aantal vragen gesteld. Dat zijn vragen zoals: wie is de beste in het vak, welke commercial moet van de buis, wat staat er op je Ipod en in welke auto rijd je. Die vragen zeggen overigens al heel veel over de mensen in het vak.
De vraag die er voor mij altijd uitspringt is deze: Hoe vaak google jij jezelf? De antwoorden variëren van heel veel tot nooit. Maar het gaat niet om het antwoord, maar om de vraag. Hoe Vaak Google Jij Jezelf?
Eigenlijk heel griezelig. Want je weet niet wat je kunt verwachten. Geen hits? Dan besta je niet. Heel veel hits? Zo kijk eens aan, die is pas populair. Welke website? Oh nee, toch niet die vage club.
Ook een beetje gênant. Welk mens gaat nou op zoek naar zichzelf op internet? Doen gewone mensen dat? Of alleen ijdeltuiten? Misschien straks even, als niemand kijkt…
Afgelopen zaterdag was het dan zover: honderden kinderen en ouders stonden 's nachts bij de boekhandels om een exemplaar af te halen. Alle kranten wijden er een bericht aan. De Volkskrant had zelfs een voorpagina en een interview. Bij mij werd Harry Potter zaterdagochtend thuis afgeleverd.
Nu het boek uit is, wil ik een lans breken. Ik weet: vertalers blijven onbekend. Ze staan in de schaduw van de echte auteur. Wat Wiebe Buddingh met deze succesvolle reeks kinderboeken heeft gepresteerd, is echter meer dan een vertaling.
Daarom roep ik op tot een eerbetoon aan Wiebe Buddingh. Dit jaar moet er naast de Gouden Zoen ook een Zilveren Knuffel worden uitgereikt. En de winnaar van die Zilveren Knuffel is Wiebe Buddingh. Want zijn omarming van het origineel heeft geleid tot iets moois. Iets heel moois.
Karin @ 12:13 | link |
15.11.07
No mail today
Je kunt nog beter stoned zijn dan de hele dag e-mails ontvangen, aldus een artikel in de nrc next van gisteren. Want als je continu gestoord wordt door e-mails en telefoontjes, daalt je IQ nog sterker dan wanneer je regelmatig blowt. Onderzoek aan de University of London toonde in 2005 al aan dat een informatieoverload een IQ-daling kan veroorzaken van meer dan 10 punten.
Andere gevolgen van ‘infomania’ zijn slapeloosheid en verslaving – sommige mensen checken hun mail wel 30 tot 40 keer per uur. En natuurlijk lijdt de economie eronder: na een onderbreking duurt het zo’n kwartier voor je je weer helemaal kunt concentreren op het werk waar je eigenlijk mee bezig was.
Om dit alles tegen te gaan, hebben sommige Amerikaanse bedrijven ‘no e-mail Friday’ ingevoerd. Voor de meeste Nederlanders is zo’n mailloze werkdag nog onvoorstelbaar. Want: wat moet je dan de hele dag doen?
Linda @ 12:01 | link |
13.11.07
50.000 quadriljoen
Ik ben bezig met handleidingen voor een grote internetprovider. Daarvoor las ik iets over IP-adressen, een getalcombinatie die uniek is voor elke computer, server enzovoort ter wereld. Op dit moment zijn er ruim 4 miljard IP-adrescombinaties mogelijk. Dat wordt een probleem, als iedereen op deze aardkloot straks zijn eigen computer heeft.
Dus heeft men een nieuw type IP-adres bedacht, waardoor er straks 2128 IP-adressen mogelijk zijn. Wikipedia brengt dit getal voor ons terug tot de menselijke maat: "Voor elke aardbewoner zijn er ongeveer 50.000 quadriljoen IP-adressen beschikbaar." Het duizelt me nog steeds.
50.000 quadriljoen... dat is het aantal atomen waaruit 500 miljoen aardbollen bestaan. Daar wordt het niet echt voorstelbaarder van denk ik. Laten we het er maar op houden dan 50.000 quadriljoen heel veel is.
Johannes @ 13:07 | link |
HvdS logt?
Nieuws, meningen en berichten over communicatie (& aanverwante zaken) van HvdS-medewerkers