Hendrikx Van der Spek

Bureau voor bedrijfscommunicatie

Weblog

7.10.05

Vrijdag logdag

Bloggen

Dooce.com is een van de bekendste weblogs van de VS. Het blog van een hoogopgeleide vrouw die in 2001 een weblog begon, over haar werk schreef en vervolgens ontslagen werd (dooced). Nu blogt ze over haar gezinsleven en vooral de opvoeding van haar kind. Op Rebecca's pocket vindt u een interview met haar Heather Armstrong - zo heet ze - over bloggen, hatemail, comments, bezoekers (55.000 unieke bezoekers per dag!). Is ze goed of is het een soap? Oordeel zelf.



Heather heeft de commentaaroptie uitgezet. Dat zien we steeds vaker, zeker nu er bedrijven zijn die gespecialiseerd zijn in commentspam. Dat is het volkotsen van de commentboxen op weblogs. Reclame natuurlijk, maar hoogst irritant. Op plastic bag schrijft een blogger over dit verschijnsel.

Hoe gaat het in zijn werk? Je vindt onder het commentaar een persoonlijk bericht met een link naar een weblog. Nou ja, het lijkt op het eerste gezicht op een blog. Dat blog blijkt vervolgens een bedrijfsweblog te zijn dat reclame maakt voor een bepaald product, zoals Cillit Bang voor luie huismannen. Kennelijk is er iemand bij het bedrijf die heel gericht commentaar schrijft bij berichten op een weblog en dan een link plaatst naar zijn "blog". Deze trend gaat een eind maken aan de commentaaroptie, tenzij bloggers bereid zijn voortdurend de box te ontdoen van spam. Sommige bloggers zullen wel moeten, omdat ze bestaan bij de gratie van het commentaar.

Rosa Spier @ 08:45 | link |